Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت

رباط دکور :: نقش معمار در رونق اقتصادی و حمایت ملی
 
چت روم

نام:
ایمیل:
پیام:
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی

نقش معمار در رونق اقتصادی و حمایت ملی 1396/12/11
بنام خدا
     در این وانفسای رکود در بازار خرید و فروش ساختمان و صنایع وابسته که در آن بیش از دویست مورد از تولیدات داخلی در صنعت ساختمان استفاده می شود و می توان با استفاده از تولیدات داخلی تعداد زیادی از جوان های عزیز ایران زمین را بکار گمارد و ایجاد اشتغال نمود، معماران و مهندسین این صنعت می توانند نقش بزرگی در این امر داشته باشند. متاسفانه و صد افسوس برخی از مهندسین و معماران این صنعت که اتفاقاً کارفرمایان خوبی دارند که از هزینه کردن ابایی ندارند را به این جهت سوق می دهند که در درجه اول از مصالح خارجی استفاده نمایند و پول های کلان هزینه کنند.

در این وانفسای رکود در بازار خرید و فروش ساختمان و صنایع وابسته که در آن بیش از دویست مورد از تولیدات داخلی در صنعت ساختمان استفاده می شود، معماران و مهندسین این صنعت می توانند نقش بزرگی در رونق تولیدات داخلی و ایجاد اشتغال و حمایت از جوانان داشته باشند.

 
      معمار عزیز، آیا تا ما دست به دست هم ندهیم و تولیدات داخلی را به کارفرمایان پیشنهاد نکنیم این صنعت رونق خواهد گرفت؟ برخی از معماران حداکثر استفاده از مصالح داخلی شان تا مرحله سفت کاری است، مثل: ماسه، سیمان، گچ، خاک، آجر و آب. همین که کار از سفت کاری درآمد، توصیه به خریدهای خارجی شروع می شود. برای تاسیسات برقی شاید لوله ها ایرانی باشند ولی قوطی و کلید و پریز و تابلوها و... از مارک های خارجی پیشنهاد میشود. برای سقف کاذب اگر سیستم خاصی پیشنهاد نشود ممکن است میلگرد و رابیتس آن تولید داخل باشد. برای تاسیسات و موتورخانه (دیگ، پمپ، فن کویل و چیلر و...) حتی الامکان تولیدات خارجی پیشنهاد می شود. برای کف ساختمان اگر معمار بخواهد از سرامیک استفاده کند ابتدا سراغ تولیدات کشورهای اروپایی مثل اسپانیا می رود و یا از محصولات چین استفاده می کند. اگر معمار صلاح بداند برای کف از سنگ استفاده کند، باز به سراغ سنگ های خارجی مثل ترکیه می رود. برای دیوارها و کف سرویس ها در درجه اول سراغ کاشی و سرامیک اروپایی و در درجه دوم چینی می رود. سوال من این است، آیا در کشور ما سنگ زیبا و مقاوم کم است؟
     معمار عزیز، آیا این همه کارخانه هایی که با کیفیت بسیار خوب و نقوش بسیار زیبا، محصولاتشان را در کشور عزیزمان تولید می کنند نباید از هنر شما در جلب رضایت کارفرما برای خرید این تولیدات بهره مند شوند؟ برای سرویس های بهداشتی اگر قرار باشد کاسه توالت و دستشویی خریداری شود باز به سراغ سرئیس آلات آمریکایی بعد اروپایی و در نهایت چینی می روید. برخی از معماران پیشنهاد خرید سنگ، چوب، پنجره و درهای نما را از اروپا یا سفری به چین به اتفاق کارفرما و خرید از آنجا می دهند. برای چراغ، برخی از معماران توصیه میکنند در درجه اول آلمانی و بعد چینی باشد.
     متاسفانه در اکثر مسابقاتی که در جهت انتخاب برترین های معماری و معماری داخلی برگزار می شود، کمتر پیش آمده که داوران به محل ساخت، مصالح قدیمی و بومی و برآورد ساخت توجه کنند، برخی معماران هرچه بیشتر از جیب کارفرما هزینه کنند امکان برنده شدنشان بیشتر می شود! آیا صحیح است ما ایرانیان که در طول تاریخ ثابت کرده ایم که انسان های با غیرتی هستیم و نسبت به جزء جزء اتفاقات کشورمان حساس و به آن عکس العمل نشان داده ایم و به همین دلیل هیچ زورگویی نتوانسته در طول تاریخ بر ما فائق آید و بعد از مدتی او را در فرهنگ غنی خود حل کرده ایم؛ چطور می توانیم به سرنوشت جوانان پرشور و عزیزمان بی تفاوت بوده و برای جوانان دیگر کشورها کارآفرینی نماییم. ما می توانیم با توصیه به کارفرمایان برای خرید حداکثر استفاده از تولیدات داخلی به ایجاد اشتغال برای این جوانان کمک کنیم.
 

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:پانل کاربران
فراموشی کلمه عبور
عضویت
نظر سنجی
آمار سایت

» بازدید امروز : 20
» بازدید دیروز : 7
» بازدید هفتگی : 83
» بازدید ماهیانه : 83
» بازدید سالانه : 2915
» کل بازدیدها : 18923